banner258
Öne Çıkanlar ÖTV Sağlık Bakanı Kocadan açıklama: Tek kullanan Türkiye Beylikdüzüspor Kulübü Ceren Özdemir Utku Çakırözer

Acun Ilıcalı merak edilen soruya yanıt verdi: O ses Türkiye'de yeni jüri üyeleri kim olacak?

Acun Ilıcalı geçtiğimiz gece Hürriyet instagram hesabı üzerinden Ferit Ömeroğlu ile canlı yayın yaptı. Ilıcalı son dönemlerde yarışmadan elenen Mert ve köpeği Mess ile olan bağı sebebiyle milyonları etkileyen Ersin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mert’in stratejik bir hata yaptığını söyleyen Acun Ilıcalı uzun zaman sonra ilk defa genel röportajda hayatına dahil sözler sarf etti.

- Bu haber 39 kez okundu.

Acun Ilıcalı merak edilen soruya yanıt verdi: O ses Türkiye'de yeni jüri üyeleri kim olacak?

İşte röportajın tamamı;

*Teşekkür ederiz vakit ayırdığınız için...

- Rica ederim. Bana göre gazetecilikte bir çınar Hürriyet. Çok az vaktimiz kalıyor ama sizin gibi önemli yayınlara bağlanmak bizim için önemli...

*Herkesin kaldıracağı yük hacmi vardır. Kaldırabileceğinizden fazlasını yüklendiğinizi hissettiniz mi hiç?

- Güzel bir soru... Valla şöyle söyleyeyim... Bunu ben seçtim. Kendi tercihim ama kapasite olarak çok ciddi derecede limitlerimi zorladığımın farkındayım ama nankörlük yapmak istemiyorum. İnsanların iş bulamadığı dönemde kalkıp söylenmek de bana nankörlük gibi geliyor.

*Popülerlik, maddi güç, sosyal çevre, marka değeri, vizyon, güvenilirlik, samimiyet, vicdani yükümlülük, milli ve manevi değerler... Hangisinin olması daha çok duygusal tatminlik sağlıyor?

- O kadar çok şey saydın ki kayboldum arada çok teşekkür ederim o senin inceliğin... Soru güzel bir soru ama yanlış bir soru. Zor bir soru ile geldin. Güvenilir olmak benim için çok değerli, milli ve manevi değerlere sahip olarak biliniyorsam benim için çok güzel bir durum...

'Bu sorunun cevabını merak ediyorum' 

*Cevabını bilmediğiniz, öğrenmek istediğiniz soru ya da sorular var mı?

- Ronaldo, 1998 Dünya Kupası’nda acaba zorla mı sahaya çıktı? Bunu merak ediyorum mesela... O gün sponsor baskı ile çıktı dediler, hastaydı dediler... Bu sorunun cevabını merak ediyorum.

'Önem verdiğim insanlar beni biliyor' 

*Bu kadar ülkede format yapıyorsunuz. Birincilikler var. Televizyonculuğa dair bir Türk’ün aklına gelmeyen küresel bir hayali siz iki üç tur geçtiniz belki bugün… Bu konunun ülkemizde çok etkili gündem olmadığını düşünüyorum. Büyük başarıları kolay mı kanıksıyoruz sizce?

- Üzülerek söylüyorum ki ünlülerin zor durumu daha çabuk duyulur. Kötü haber daha popüler olur. Gazeteciliğin kuralıdır. Bir tane gazeteci abim vardı. Bir gün ona “bir hasta var sizin orda haber yapsan nasıl olur” dedim. Sana cevabı söylüyorum. “Suçlu doktor var mı?” dedi. Doktorun suçu varsa mükemmel bir haber yaparız bana güven dedi. Hatalar başarısızlıklar daha çabuk ön plana çıkar. Başarı çok ortalıklarda konuşulan şey değil. Duyulursa duyulur duyulmazsa yapacak bir şey yok. Önem verdiğim insanlar beni biliyor.

'Mert orda stratejik bir hata yaptı' 

*Mert’in elenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Mert ile aranızda oluşan bağı seyirciler gibi biz de biliyoruz. Siz Mert’in zekasını ve analiz yeteneğini her zaman takdir ettiniz. Önümüzdeki sene Mert’i panoramada veya Survivor ekstra da görebilir miyiz?

- Mert ile dün beraberdik. Mert benim Survivor’da kafa olarak en denk gördüğüm yarışmacılardan biridir. Ama benim kafa olarak iyi bulmam kazanması anlamına gelmez. O Ses’te bile kazansın istediğim kişi kazanamadı. Mert'in şöyle bir hatası oldu. Yarışmada söyleyemedim çünkü yarışmacıların ortasında söyleyemem. Doğru yaptıklarını sandıkları şey bazen hata olabiliyor. Mert ilk yarıda çok iyiydi fakat ikinci bölümde bir sakatlanma süreci var, mental olarak yorgunluğu var ve bunu seyirciye yansıttı. Sakat halinde yarışırken seyirciden puan kaybetti. Açıkçası orda stratejik bir hata yaptı. Son iki üç haftada seyirciye verdiği elektrik ben şampiyon olacağım stratejisi değildi.

'Bu sene beni en çok üzen Mert değil Ersin oldu' 

*Bildiğimiz kadarıyla Ersin dönmedi. Şu an morali nasıl ve neden dönmedi?

- Şöyle bir soru sorsam sende cevap bulamazsın. Nasıl dönecek? Ertesi gündü uçak. O gün kötü haberi de aldı o yüzden dönmek istemedi. İnsan olarak da çok severim. Bu sene beni en çok üzen Mert değil Ersin oldu. Filmlerde ölecek insan kendini belli eder ya bu adam ölecek dersin. Ersin burada sürpriz oldu ya Mert olmadı bu noktada...

*Bir İrem Kanan gerçeği var. Ayak tenisinde, futbolda, voleybolda rakip tanımıyorsunuz. Sosyal medyada da çok gündem oldu. Her eve lazım, gerçek sporcu gibi yakıştırmalar var. İrem Kanan’ı bir de size sormak istedim.

- İrem şöyle muhabirlikten arkadaşım zaten, ilk projelerimizden beri beraberiz. Yol arkadaşım, muhabirlikten gelme 8-10 kişilik kemik kadrom var. İrem’de onlardan biri... İrem’le birçok şeyi birlikte yaptık. Spora karşı merakı da var yeteneği de var. Olağanüstü bu konuda yetenekli. Bizi şöyle çözmen lazım. Hiçbirimiz 10 üzerinden 10 değiliz. 6’yız, 7’yiz ama bir araya geldiğimizde çok iyiyiz. İlk maçta da seyrettim. Esat’a yetenek olarak 10 üstünden 5 dersin ama bizim takımda bize katkısı dokuz olur. Hepimiz kapasitemizi bir buçuk iki kat olarak kullanabiliyoruz. Televizyonculukta başarıya ulaşan ekip ve takım ruhunu sporda da gösteriyoruz.

'Acun Medya bünyesinden bir takım çıkarayım sizin takıma karşı' 

*Sizin son vuruşlardaki kalitenizi ne yapacağız? Hangi ara geliştirdiniz?

- Benim aslında pas yeteneğim çok yüksek... Ayak içi ile vurmaya alıştığım için ayak içi vurma kabiliyetim çok yüksek. Dünyanın en iyi çalım atanı değilim, üst düzey futbolcu değilim ama topu ayağıma aldığım zaman sahadaki herkesi çok iyi görebiliyorum. Biz Acun Medya olarak her zaman iddialıyız. Bu yarışmacıların da çok iyi bir futbol kapasitesi var. Pazar günü zorlanabilir belli olmaz ne olacağı...

*Hürriyet ekibi olarak biz de karşınıza çıkmak isteriz. NTV ekibi ile yaptığınız maç gibi bitmez diye düşünüyorum.

- Acun Medya bünyesinden bir takım çıkarayım sizin takıma karşı... Benim saha da oynarız isterseniz... Moralinizi bir tek bu konuda bozabiliriz...Yıldırım Demirören, Revna Demirören ile çok yakınımdır. Sevgili Ahmet’te benim yakın dostum bilirsin. Bütün ekibi bu maçtan haberdar edeceğim bunu da unutma...

'Denizlispor maçının skorunu değiştirmek isterdim' 

*Fenerbahçe tarihinde bir maçın skorunu değiştirmek isteseydiniz hangi maçı değiştirirdiniz?

- Denizlispor maçı... Bu arada şunu da söyleyeyim o maçın adil olduğunu düşünmüyorum. O gün adaletin Türkiye’ye gelmesini isterdim. O gün maçtaydım ve sürekli konfeti atılmasından dolayı maç sürekli durduruldu. Bir maç kaç kere durdurulabilir? Bugün şampiyonlar liginde bir maçta konfeti atılsa bir maç kaç kere durdurulabilir? O durum haksızlık oldu gibi biraz...

*Playstation’da mı kaybetmek ayak tenisinde mi kaybetmek?

- Playstation...

*Sabah kahvaltısında cheesecake mi baklava mı?

- Cheesecake

*2pac'in bir konserine mi gitmek isterdiniz yoksa 2pac'i konuk etmek mi?

- 2pac’i konuk etmek isterdim.

*Hadise’yi kızdırmak mı, gönlünü almak mı?

- Hadise’yi kızdırmak.

*Bir oyuncusunu transfer etmek için Fatih Terim’i ikna etmek mi zor, Mesut Özil’i Fenerbahçe’ye transfer etmek mi daha zor?

- Fatih hocayı ikna etmek çok daha zor. Bu arada Fatih hoca da sınırsız kredi ve hatrım vardır yanlış anlamayın ama orada Galatasaray camiası da var. Teklif etmem bile sorun olur o yüzden.

*Sürat teknesi mi motosiklet mi?

- Sürat teknesi.

*Kızlarını mutlu eden bir baba mı, Televizyonda rakibi olmayan biri olmak mı?

- Kızlarını mutlu eden baba..

*Var Mısın Yok Musun’da finale gelip kutuyu açtırmak mı Hamdi beyin teklifini kabul etmek mi?

- Kutuyu açtırmak... Hayatımda hep kutuyu açtırdım zaten...

*Coğrafya öğretmeninizin (zülfü bey) ifade ediyorum demesi mi, fotokopi makinası sesi için kapınıza gelen komşu mu?

- Zülfü hoca...

*“Neden baba?” soruları mı, “Nasıl yapalım Acun bey” soruları mı daha zor?

- “Nasıl yapalım Acun bey?” daha zor...

*Acun Ilıcalı’nın uçağı olduğunu biliyoruz. Çok şükür maddi durumunuzun iyi olduğunu biliyoruz. İsteyip de alamadığınız ya da alabileceğiniz ama fiyatını yüksek bulup vazgeçtiğiniz bir örnek verebilir misiniz?

- Bir insanın alabileceği her şeyi almasını iyi bir şey olarak görüyorsanız bu iyi bir şey değil... Bu bir yerden sonra insanı boşluğa düşürür. (Kızı Melisa yayına girer.) Bu açıdan bakarsan insanın psikolojisi üzerinde ciddi bir sıkıntı yaşatabilir. Bu benim için değil birçok başarılı insan için böyle olur. Ben her şeyi aldım, artık amaçsız kaldım diye bir şey söz konusu değil. Arkadaşlarımla muhabbetten, kızlarımdan, ne bileyim kendi çevremden bu enerjiyi alırım. Bunun için maddi konular benim için büyük değil. Benim her şeyden aldığım zevki muhabir olduğum dönemde de alıyordum. Vatandaşlarımızın yaşadığı hayatı yaşıyorum. Sadece bazı lüksler var. Mesela uçak benim için bir kaçış noktası... Paralanmadan bir yerden bir yere gidebiliyorum. Onun dışında başarı konsantrasyon getiriyorsa kendi kariyerimde ulaşabileceğim birçok yer var ona odaklanıyorum.

'Türk insanının görmek istediğini üretebiliyorum.' 

*Başarıda gizli formül diye bir şey varsa bu nedir?

- Ben senin oturduğun koltukta kendimi görüyorum ve ne seyretmek istersem onu yayınlıyorum. Reyting formülüm bu... Televizyonda ne görüyorsanız benim seyretmek istediğim şeyleri görüyoruz. Reytingin formülünü çok iyi biliyoruz zaten istesek çarpı iki yapabiliriz ama konu o değil... İstanbul’da geziyorsun mesela... Sana gelip çok güzel programlar yapıyorsunuz diyorlar mutlu oluyorsun. Acun Firarda’dan itibaren bütün programlarımı oturup seyrederim. Gizli formülüm Türk insanının görmek istediğini üretebiliyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.