Öne Çıkanlar Dağ Çileği Sarayspor Dernek Üyesi Yaşar Kaybulak Tuğra Partimizin ibb tiyarto önerileri cem özer

Saraçhane Buluşması İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Konuşması

Demokrasiye inanan büyük Türk milleti Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Burası Saraçhane, burası sizin eviniz. Burası Milletin Evi Burada siz ne derseniz o olur.

- Bu haber 5 kez okundu.

Saraçhane Buluşması İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Konuşması

İMAMOĞLU:Sizden ne istiyor bu insanlar?

31 Mart’ta oyunuzu kullandınız, saymadılar.

“Zarfa attığınız 4 oy pusulasından 3’i geçerli, Büyükşehir Belediyesi için kullandığınız oy ise geçersizdir” dediler. Sizin tertemiz, helal oyunuzu iptal ettiler, seçimi yenilediler.

Sizin seçtiğiniz Büyükşehir Belediyesine eskiden kamu bankalarından bol bol kredi verirlerdi… Sizin seçtiğiniz yönetime tam 3.5 yıldır 1 kuruş vermiyorlar.

Sizin seçtiğiniz yönetim, çok daha uygun koşullarla dışarıdan kredi bulup getiriyor, bu defa da aylar yıllar geçiyor, bir imza atıp onay vermiyorlar.Çünkü 6 liderin birlikte ortaya koydukları iradenin Türkiye için ne kadar hayati, ne kadar değerli olduğunu görüyorum, biliyorum.O nedenle kendilerine saygı duyuyorum, şükran hissediyorum.Bugün burada oldukları, İstanbullunun iradesine sahip çıktıkları için ayrıca teşekkür ediyorum.

Altı lider, bu ülkenin bütün renkliliğini ve çeşitliliğini yansıtan, 85 milyonun tamamını kapsayan bir anlayışa ve temsiliyete sahiptir.Ve en önemlisi, toplumun bütün kesimleriyle, bütün siyasi aktörlerle iletişim kurmaya, müzakere etmeye, çözüm bulmaya hazır bir liderlik sergiliyorlar.

Türkiye’nin işte buna ihtiyacı var.Ben ortak akla, ortak aklın iradesine inanıyorum.Toplumun birlikte, barış içinde ortak bir geleceği inşa edebileceğine inanıyorum.Onlardan ve onların dikte ettirdiği yok hükmündeki kararlardan korkmuyorum.

Benim sığınacak hakimlerim, savcılarım, mahkemelerim yok.Benim arkamda bu büyük millet var!Sizler varsınız, sizleer…Bu milletin birliğini inşa etmeye karar vermiş, bu masanın vatansever liderleri ve onların kurduğu Türkiye İttifakı var.

Sizler şimdi, bugün burada, yeniden ve çok daha güçlü şekilde birlik iradesi ortaya koyuyorsunuz.Bugün burada konuşan saygıdeğer liderler işte bu beklentinin siyasi iradesini temsil ediyorlar…Buradaki birlik iradesi, toplumu yoksulluğa, adaletsizliğe, çaresizliğe mahkum etmeye çalışan iktidarın karşısında ülkenin tek umudu, yegane çaresi ve en büyük gücüdür.

Buradaki irade, Türkiye’nin demokratik ve güçlü bir devlete, huzurlu ve zengin bir topluma, eşit ve özgür yurttaşların ortak geleceğine kavuşmanın umudu, iradesi ve teminatıdır.Bu ittifak basiretin ve ferasetin ittifakıdır.

Bu irade ve bu ittifak, zorla baskıyla, yargı darbesiyle bu ülkeyi yönetebileceklerini, milli iradeye şekil verebileceklerini zanneden acizlerin devrine son verecek.Bugünden itibaren Türkiye için yeni bir dönem açılıyor.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında demokrasisi tahrip olmuş, vatandaşları yoksulluğa mahkum edilmiş, meclisi çalıştırılmayan, adaleti çökmüş bir ülke olmaktan kurtulacağız.Bu ülkede kurdukları Bozuk Düzeni ortadan kaldıracağız.

Rahmetli Bülent Ecevit’in sözleriyle söylersek…

“Bozuk düzen onarılır, ama bu düzen bozuk da değil, çürümüş düzendir ve çürümüş her şey gibi çürüğe çıkarılmalıdır.”Kamplara ayrılmış, kutuplaştırılmış aziz milletimizi yeniden birleştireceğiz.

Hayat pahalılığına son vererek, ekonomiyi rayına sokacağız. Ülkeye özgürlüğü ve demokrasiyi getireceğiz, medyayı bağımsızlaştıracağız.Hürriyet şairi Namık Kemal’in dediği gibi…“Zulüm ne kadar pervasız olursa olsun, zulmün binasını biz yıkarız. Dünyanın merkezine gömseler de, yerküreyi patlatır çıkarız.”

Sevgili İstanbullular,Kıymetli vatandaşlarım,

Çare belli. Önümüzdeki seçimlerde ülkemize bu zulmü reva görenleri yolcu etmek. Önümüzdeki seçimler bu hedefler için çok önemli bir fırsat.Önümüzdeki seçimlerde vereceğimiz karar bellidir…Özgür ve Demokratik bir ülkenin kanunlara Benim umudum var. saygılı vatandaşları mı olacağız, yoksa kapı kulları mı? Herkesin eşit olduğu özgür bir Türkiye için büyük umudum var. Sadece küçük bir azınlığın değil Edirne’den Kars’a her vatandaşın ülkesinden, devletinden ve yaşadığı yerden mutlu olduğu bir Türkiye hayalim var. Sadece küçük bir azınlığın değil Edirne’den Kars’a her vatandaşın ülkesinden, devletinden ve yaşadığı yerden mutlu olduğu bir Türkiye hayalim var.Hiç kimsenin yargıyı bir sopa gibi kullanmaya cüret edemeyeceği, adliye salonlarına yolu düşen herkesin adaleti bulacağına inandığı bir Türkiye umudum var. Gençlerin geleceğini uzaklarda değil kendi memleketinde aradığı ve bulduğu bir Türkiye hayalim var.Halk iradesinin davalarla kayyumlarla ipotek altına alınmadığı, yargı darbeleriyle millet iradesinin zedelenmediği bir ülke umudum var…Allaha güveniyorum çünkü o, doğru olanı yolda koymaz.Sizlere güveniyorum,  çünkü siz iradenizi çiğneyenlere üç yıl önce hem de iki kez günlerini gösterdiniz. Yine göstereceksiniz

Umudunuz hiç eksilmesin…

Birlikte bu karanlık günleri aşacağız ,Asla üzülmeyeceğiz, ama daha büyük bir azimle mücadele edeceğiz  Asla öfkeye kapılmayacağız ama kararlı olacağız. Çünkü bu dava Ekrem İmamoğlu davası değil, Çünkü bu dava parti davası değil ,Bu dava ülke davası ,Bu dava adalet davası ,Bu dava eşitlik davası ,Çünkü biz bu davayı çocuklarımıza güçlü ve demokratik bir Türkiye bırakma davası olarak görüyoruz…  inanın 2023 çok güzel olacak. Yalnız benim, senin ya da onun için değil.Hepimiz için, bu ülkede yaşayan her bir yurttaşımız için çok güzel olacak. Ben, sen ya da o değil, herkes kazanacak. Herkes kazanacak ve her şey çok güzel olacak. Her şey çok güzel olacak…


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.