Öne Çıkanlar küçükçekmece belediyesi İBB Bursa Bölge Müdürlüğü İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan İYİ parti Iğdır Milletvekili aday adayı Orhan Nesip Kesemen

Mektebim, Eğitim Yayıncılığına Emin Adımlarla Hazırlanıyor

Ülkemizde eğitim yayıncılığına verilen önem her geçen gün artmakta ve özellikle eğitim kurumlarının kendi yayınlarını hazırlama konusu gündeme gelmektedir.

- Bu haber 212 kez okundu.

Mektebim, Eğitim Yayıncılığına Emin Adımlarla Hazırlanıyor

Bu amaçla yola çıkan Mektebim, Milli Eğitim müfredatında yer alan derslerin temel ve yardımcı kitaplarını oluşturmak, okul içi etkinlik, kişisel gelişim gibi öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermek ve okul öncesindenüniversiteye kadar tüm öğrencilerin bir üst sınıf ya da kademeye geçebilmeleri için uygulanan sınavlara yönelikyayın hazırlamak amacıyla Ocak2017’de Mektebim Yayınları’nı oluşturdu.

2017-2018 eğitim öğretim yılında alanında uzman kişilerden oluşturduğu yayın kuruluyla,zenginleştirilmiş eğitim içerikleri ve öğretim materyalleri üretmek veöğrenmeyi ihtiyaçlara göre şekillendirmek amacıylaçalışmalarına hız veren Mektebim, yayınlarını basılı ve e-kitap olmak üzere iki ayrı grupta hazırlayarak yurt içi ve yurt dışında hizmet vermeyi hedefliyor.

Kaliteden ödün vermeden ihtiyaca yönelik tasarımlar yaparak, dijital ve baskılı içerik üretmeyi, dağıtmayı ve satışını gerçekleştirmeyi hedefleyen Mektebim Yayınları, dijital yayıncılık uygulamalarını da eğitim dünyasına sunmayı planlıyor.  Dünyada mobil cihazların toplam kullanım oranının % 94’ lere ulaştığı günümüzde, internet erişimli mobil cihaz kullanımı % 40’larda, bu oran içerisinde mobil eğitim uygulamalarının 2018’e kadar % 28 geleceğini öngören araştırmaları baz alarak mobil eğitim uygulamalarına önemli yatırımlar gerçekleştirecek olan Mektebim, 2019-2020 eğitim öğretim yılında farklı markalarla yayın sektöründeki yerini alacak.

“Farklı eğitim kademelerine özel yayınlar…”     

Bu yıl 8. Sınıflar için TEOG’a yönelik Türkçe, Matematik, İnkılap Tarihi, Fen Bilgisi, Din Kültürü ve İngilizce soru bankası, 9,10,11,12. Sınıflar için Konu Konu Fasiküller (Üçgenler, Polinom ve Özdeşlikler, Limit ve Türev, İntegral), M-LEAD programına yönelik1. ve 2. Sınıf için Finansal Okuryazarlık,2.3. ve 4. Sınıflar için Küresel Farkındalık, 9. Sınıf için İş Dünyası ve 10. Sınıf için Girişimcilik ve İnovasyon, okul öncesi için 4 ve 5 yaşa yönelik Sanart, M+STATION kapsamında Anaokulu 1-2, İlkokul 1,2,3,4 Oyunlar ve Düşünme Becerileri, YGS için Türkçe, Matematik, Geometri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler Soru Bankaları, YGS ve LYS Matematik Denemeleri ve konu anlatımlı içerikler hazırlandı.

“M+STATION’a özel kitaplar geliyor”

Eğitimin ilk yıllarına özel tasarlananM+Stationyayınları, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine hitap eden yayınlar olarak hazırlandı. Öğrencilerin kendilerini çok yönlü değerlendirmelerine ve geliştirmelerine imkân sağlayan, oyun ve düşünme becerileri etkinlikleri içeren, görselliği fazla ve 3 boyutlu materyallerle, görsel ve uzamsal ilişkiler, el-göz koordinasyonu gibi özellikleri geliştiren M+Station yayınları, diğer yandan düşünme becerilerini, analiz, akıl yürütme, problem çözme, sistemli ve eleştirel düşünme alanlarının da gelişimi destekliyor. M+Station uygulamaları, öğrencilerin problemleri algılama ve değerlendirme kapasitelerinin geliştirilmesini, farklı bakış açıları oluşturabilmelerini, problemle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmelerini, bir konuya ve çözüme odaklanma alışkanlığı geliştirmelerini, akıl yürütme ve mantığı etkili bir şekilde kullanma kapasitelerini geliştirmeye yönelik tasarlandı.

Diğer paragrafı da eklediğimizde çok uzuyor. Bu konuyu ayrıca bir bülten olarak tekrar yaparız.

“Yayınlar Müfredata uygun şekilde yenilenecek”

MEB’dehemenhemen her yılgerçekleşenmüfredatdeğişikliklerinegörebasılı ve e-kitapiçeriklerinirevizeederekfarklısorutipleriileürünyelpazesinizenginleştirecekolanMektebim Yayınları, Mektebim kampüslerindeeğitimgörenöğrencilerin ve eğitimdünyasınınihtiyaçlarınıgözönünealarakdüzenlemeleryapacak. Dünyaçapında, uluslararasıfuarlardayeralarak hem ürünlerinitanıtmak (telifsatışındabulunmak) hem de ürüngamınıedinilendeneyim vebilgiışığındasüratlicetelifialınacakürünlerle de geliştirmekamacıylahazırlıklarınısürdüren Mektebim Yayınları, Eğitim Yayıncılığınıngelişimine defaydalıolabilmekiçin, çalışmalargerçekleştirecek. 2017-2018 eğitimöğretimyılındaöğrencilerinkendikitaplarınıtasarlayarak, basılı hale getirmesiniteşvikedecekyenibirprojehazırlığıiçerisindeolan Mektebim Yayınları, projetamamlandığındadereceyegireceköğrencileriteşviketmekamacıylaödüllendirecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.