Öne Çıkanlar haberflas İstanbul Bağcılar Belediyesi anlık haber gündem

CHP Şişli İlçe Başkanlığı’nın Büyükdere’deki yeni binası hizmete açıldı

CHP Şişli İlçe Başkanlığı’nın yeni binası Büyükdere Caddesi’nde hizmete açıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı açılış töreninde yapılan konuşmalarda Mayıs ya da Haziran ayında gerçekleşecek seçimlerde otoriter rejimin demokrasi yoluyla gönderileceği mesajı verildi. CHP Şişli İlçe Başkanı Av. Tamer Özcanlı, Cumhuriyetin ikinci yüzyılını ve halkın iktidarını karşılayacakları yeni ilçe başkanlığının herkese hayırlı olmasını dileyerek, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan tüm partililere teşekkür etti.

- Bu haber 13 kez okundu.

CHP Şişli İlçe Başkanlığı’nın Büyükdere’deki yeni binası hizmete açıldı

CHP Şişli İlçe Başkanlığı’nın yeni binası törenle hizmete açıldı. CHP Şişli Belediye Başkanı Av. Tamer Özcan, ilçe yöneticileri,  Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve eşi Hülya Keskin, CHP PM Üyeleri Burhan Şenatalar, Gökhan Zeybek, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, Kağıthane İlçe Başkanı Cihan İlim Yeşildağ, Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer, Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, CHP Şişli Kadın Kolları Başkanı Canan Şahin, kadın kolları üyeleri, CHP Şişli Gençlik kolları başkanı ve gençlik kolları üyeleri, Şişli Kent Konseyi bileşenleri, STK temsilcileri, muhtarlar, Şişli Belediyesi Meclis Üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘İktidarın kayırmacı ve zorba anlayışına teslim olmayacağız’

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalara geçilen açılış töreninde ilk söz CHP Şişli İlçe Başkanı Av. Tamer Özcanlı aldı. Açılışa katılan tüm partililere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Özcanlı, ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, ‘20 yıllık AKP iktidarının ülkemize layık gördüğü düzen, sosyal ve ekonomik olarak yurttaşlarımızı derinden etkiliyor. Anayasal haklarımız bir tek adamın iki dudağının arasına hapsedilmiş durumda. Toplumumuzun her kesimi iktidarın zorbalığı ve kayırmacı yönetim anlayışı karşısında yaşam mücadelesi veriyor. AKP iktidarının ülkemizin içinde bulunduğu ve her gün biraz daha derinleşen tüm sorunların, eşitsizliğin, adaletsizliğin farkındayız. Bunu kabul etmiyoruz. Kararlıyız, yediden yetmişe herkesin ihtiyacı olan hakkı, hukuku ve adaleti bu topraklarda yeniden tesis edeceğiz’ diye konuştu.

‘Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını halkımızın iktidarıyla karşılayacağımız ilçemiz hayırlı olsun’

İkinci yüzyılında Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak için hep birlikte kararlı adımlarla yürüdüklerini ifade eden Özcanlı, ‘Bize sunulan bu karanlık tabloyu kabul etmiyoruz. Önümüzdeki ilk seçimlerde partimizin iktidara geleceğine olan inancımız tamdır. Bu amaçla genel başkanımız, genel merkezimiz, il başkanlığımız, ilçe başkanlıklarımız ve tüm örgütümüzle uyum ve koordinasyon içinde çalışmalarımızı devam ettirmek için Şişli’de yeni bir ilçe başkanlığına uzun zamandan beri ihtiyaç duyuluyordu. Şişlimize ve örgütümüze yaraşır bir ilçe başkanlığının sözünü vermiştik. Bugüne geldiğimizde ilçe başkanlığımızın yeni yeri için emeği geçen tüm örgütümüze teşekkür ediyor, iktidar yürüyüşümüzde ülkemizin geleceği için yeşerttiğimiz umutlarımızı büyüten çalışmalarımıza ve buluşmalarımıza ev sahipliği yapacak yeni ilçe başkanlığımızın tüm örgütümüze hayırlı olmasını diliyoruz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılını ve halkın iktidarını karşılayacağımız yeni ilçe başkanlığımız hepimize hayırlı olsun. Bugün yanımızda olan, olamayan tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Muammer Keskin; İlçe binamızda partimizin yakın gelecekte iktidarını kutlayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yakın tarihteki iktidarını kutlayacakları ilçe başkanlığının hazırlığını uzun süreden beri isimsiz kahramanlarla birlikte yaptıklarını belirten Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, ‘Bugün çok kötü yönetilen ülkemizin Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına ihtiyacı var. İlçe binamız, yakın tarihte demokrasiyi taçlandıracak bir sürecin önemli bir işlevini görecek. Çok iş yapmamız gerekiyor. Gerçekten adaletsiz günler yaşıyoruz, adaleti sağlayacak olan da Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesindeki partililerimizdir ama en çok da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Geliyor, gelmekte olan. Saygı ve sevgiler sunuyorum’ diye konuştu.

Kaftancıoğlu¸‘Otoriter rejimi göndermek sorumluluğu üzerimizdedir’

CHP Şişli ilçe başkanlığı kurulduğu günden beri emek veren tüm partilileri saygıyla andıklarını belirten CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, ‘Şişli İlçesine böyle güzel bir ilçe binası kazandırmak için emek veren belediye başkanından, ilçe başkanına tüm üyelere teşekkür ediyorum.  Böyle anlarda geliyor gelmekte olanı sanırım hepimiz derinden hissediyoruz. Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, ilçelerine, değerlerine inanıp bu süreçte tarihin bize yüklediği sorumlulukla hep beraber planlı programlı, sistematik çalıştığımızda ve Genel Başkanımızın önderliğinde bu sürecin yürütücüleri Millet İttifakı ile altılı masanın kararıyla adayımız belli olduğu andan itibaren çalıştığımızda binamızın açılışı daha da anlamlı olacaktır. Ne mutlu ki önümüzdeki seçimlerin 13. Cumhurbaşkanı adayını (kim olduğunu biliyoruz) seçimlerden sonra 13. Cumhurbaşkanı olarak bu topraklara hediye edeceğiz. Otoriter rejimi demokrasi yoluyla göndermek dünyada bir ilk olacaktır. Bunun sorumluluğu üzerimizdedir. Bu sorumluluk çok büyük olunca inanç yanında eşlik edince çalışma enerjimiz, şevkimiz daha büyük olacak. Hep beraber çalışmaya, çalışmaya devam edeceğiz. Şişli örgütümüze yeni ilçe başkanlığı binamız hayırlı uğurlu olsun.  Yarenliğimiz her geçen gün katlanarak artsın’ şeklinde konuştu.

Gökan Zeybek; Yeni Cumhurbaşkanını Çankaya Köşkü’ne oturtuncaya kadar çalışacağız

CHP PM Üyesi Gökan Zeybek ise 1984 yılında üniversite öğrencisiyken üyesi olmaktan büyük onur duyduğumuz Şişli İlçe Örgütü’nü selamladığı konuşmasında ‘Açılış töreninde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Önümüzde yeni bir seçime doğru gidiyoruz. Kısaca demokratik Cumhuriyeti yeniden inşa edeceğiz. Hukuk devletini yeniden inşa edeceğiz. Milli geliri artırırken kalkınmayı toplumun tüm kesimlerine yayarak, emekçilerin, işçilerin, emeklilerin milli gelirden aldığı payı artıracağız. Aile sigorta sistemiyle evine gelir girmeyen tek bir hane kalmayacak şekilde ekonomiyi toplumun geniş bir kesimine yayacağız. Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk’ten beri ulusal politikası olan ‘Yurtta barış, dünyada barış’ ilkesini egemen kılmak için bölgesinde güçlü ve komşularıyla barış içinde yaşayan bir ülke inşa edeceğiz.  85 milyon insanımız için özgür, demokratik bir Türkiye’yi inşa edeceğiz ve hep birlikte Mayıs ya da Haziran ayında yapılacak seçimlerde bir Cumhuriyet Halk Partiliyi, Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün, Ahmet Necdet Sezer’in görev yaptığı, bugün ki kaçak saraya değil Çankaya Köşkü’ne oturtmak için gece gündüz çalışacağız. Geliyor gelmekte olan hayırlı olsun’ diye konuştu.

Şenatalar; Yeni Cumhurbaşkanı adayı, demokrasiye ve sosyal adalete inanan bir aday olacak

Açılışta PM Üyesi Burhan Şenatalar ise şunları söyledi; Çok önemli ve onurlu bir vesileyle toplanmış buluyoruz. Yeni ilçe merkezimizin, öncelikle çalışmalarımıza hız kazandıracak, aynı zamanda geçmişte anlaşmazlığa düşmüş tüm arkadaşlarımızın bu vesileyle 2023 seçimlerinde yekvücut olması diliyorum. PM üyesi olmaktan çok 40 yıldır parti mensubu olan bir Şişlili arkadaşınız olarak konuşacağım. 1979’da şu anda oturduğum eve taşındığım zaman Türkiye karanlık günler yaşıyordu. Siyasetçiler, akademisyenler, bilim insanları hayati tehlikeyle karşı karşıyaydı. Birçok partili kardeşimizi şehit verdik. Şimdi biz onlara göre çok daha şanslı bir dönemde görev yapıyoruz. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlarken, aynı zamanda yolsuzluğa son vererek düzgün bir yönetim kuracağız. Adaletsizliğe son verecek adil bir yargı sistemi kuracağız. Özgür basını getireceğiz. Özgür ve özerk üniversiteyi getireceğiz. Güçlendirilmiş sendikaları getireceğiz. Güçlendirilmiş yerel yönetimleri getireceğiz. Kayyumlara ve beşli çetelere son vereceğiz. Bizim önümüzde çok büyük ve onurlu bir görev var. Biz günümüzde uygulanan politikaların hemen hemen her alanda daha insancıl olanını daha çağdaş olanını getireceğiz. İnsana saygı ne demek, insan onuruna saygı ne demek, adalet ne demek, sosyal adalet ne demek, yargıda eşitlik ne demek? Bütün bunların gerçekten hayata geçirileceği bir dönemin sorumluluğunda hissediyoruz. Bu görevi hakkıyla yerine getirecek bir parti olduğumuzu da yüzde yüz inanıyoruz. STK’lar ve altılı masa ile birlikte bu işin lokomotifi bizi. Bu işin önderi biziz. Ama aynı zamanda altılı masayı bir arada tutma sorumluluğu da bizdedir. Altılı masanın da aklın sağduyunun ve siyasi hesabın gerektirdiği sonuca giderek en uygun adayı da seçeceğine inanıyoruz. En uygun aday hem bu lokomotif görevini gören hem de altılı masayı bir arada tutan, devlet deneyimi olan ve sosyal adalete inanan, demokrasiye inanan bir kişi olacaktır. Bu umut ve inançla hepinize başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.

‘Zalimlik ve zulümde eşitlik sağlayan AKP’yi yeneceğiz’

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise Şişli Büyükdere Caddesi’nden geçerken CHP bayraklarının dalgalandığını görmenin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, ‘ Yeni ilçe binamız hepimize hayırlı uğurlu olsun. Beni en çok sevindiren, şeylerden biri de Büyükdere’den geçerken ilçe binamızın bayraklarının dalgalandığını görmek olacak. Tabelamızın artık bu yol üzerinde olması çok güzel. Son kırk yılın en zor zamanlarından geçiyoruz darbe dönemleri de dahil. AKP iktidarının ülkemize kazandırdığı tek şey var o da zalimlikte ve zulümde eşitlik.  Türkiye’nin her yerinde toplumun tüm kesimlerine aynı zalimliği ve zulmü uyguluyorlar. Ama biz kararlıyız bu zalimliği ve zülmu yeneceğiz. Çünkü örgütümüz var. İyi ki varsınız. Geliyor gelmekte olan. Yolumuz açık olsun.

Konuşmaların ardından ilçe binasının açılış kurdelesini kesen partililer yeni ilçe binasını gezerek bir süre partililerle sohbet etti. FİDAN UĞUR-KENT YAŞAM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.